Prodej nemovitosti

Prodáváte nemovitost? Využijte profesionální služby realitních makléřů.

Prodej nemovitosti a přestěhovat se do nového je většinou silně emocionální rozhodnutí. Je nutné projít několika týdením procesem plným procesních, právních a vyjednávacích kroků, které zaberou čas a energii. Velmi rádi vám dáme k dispozici všechny naše zkušenosti a péči, kterou budete potřebovat.

1. Vše začíná schůzkou s realitním poradcem

Domluvíte si nezávaznou schůzku s naším realitním specialistou ideálně přímo ve vaší nemovitosti, kterou si přejete prodat. Sdělíte mu svoji představu a ujasníte si detaily spolupráce. Realitní poradce během osobní schůzky zjistí vaše očekávání a požadavky. Seznámí vás s našimi službami a navrhne vám efektivní strategii na míru. Rozhodnutí je pak jenom na vás. 

2. Vypracujeme Vám odhad nemovitosti zdarma

Zajistíme odhad tržní ceny vaší nemovitosti. Na její výši má vliv několik faktorů. Rozhodující je stáří, stav, vybavení nemovitosti a samotné okolí, především občanská vybavenost a dopravní obslužnost obce. Vycházíme i z údajů Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního a cenových map, které vypovídají o uskutečněných prodejích za poslední rok v dané lokalitě. Důležitá je také aktuální situace na trhu nemovitostí.

3. Uzavření zprostředkovatelské smlouvy

Realitní makléř pro vás vypracuje plán na míru a uzavře s vámi smlouvu o zprostředkování prodeje nemovitosti. Ta stanovuje pravidla prodeje a kompletní detaily spolupráce. Je v ní specifikovaná nemovitost a předané doklady, výše prodejní ceny a její případné rozpětí, provize, doba platnosti smlouvy a také podmínky pro odstoupení.

4. Příprava nemovitosti na prodej

Velký vliv na to, aby vaše nemovitost nezapadla mezi stovkami ostatních, má kvalita fotografií. Pro dokonalý marketing a podporu prodeje vyhotovíme půdorys, vytvoříme video prohlídku, případně fotografování z dronu. Propracovaná a působivá prezentace pomáhá tomu, aby se vaše nemovitost prodala co nejrychleji a za co nejvyšší možnou tržní cenu.

5. Průkaz energetické náročnosti budovy

Důležité je mít průkaz energetické náročnosti budovy, tzv. PENB. Podle zákona č. 318/2012 Sb. ho musí prodávající před prodejem zajistit (nedodržení tohoto zákona podléhá peněžité sankci až 100 000 Kč). Tuto službu vám samozřejmě rádi a zdarma zprostředkujeme. Většinou to řešíme už při uzavření smlouvy o zprostředkování, abychom mohli v inzerci uvést správné údaje.

6. Hledání kupce a inzerce

O tom, že je vaše nemovitost na prodej je potřeba dát vědět,v on-line prostředí: všechny významné realitní portály, naše webové stránky, podpoříme prodej pomocí propagace na Facebooku a dalších sociálních sítích. Máme vlastní obsáhlou databázi zájemců o nové bydlení, mnohým z nich jsme vyřizovali hypotéku dopředu.

7. Prohlídky nemovitosti

Prohlídky s potencionálními kupci zaberou čas. Ten vám rádi ušetříme. Váš realitní makléř zajistí jak telefonickou komunikaci, vyjednání termínů, tak prohlídku samotnou. Je jen na vás, jestli u ní budete chtít být. Ze všech zájemců vybereme kupce, jehož nabídka bude pro vás nejvýhodnější.

8. Smlouvy a bezpečná úhrada

Naše služby zahrnují i právní servis a pomoc s nezbytnou administrativou.  Spolupracujeme s právníky z oboru, které máme ověřené dlouhodobou spoluprací, a kteří připraví veškerou dokumentaci a zajistí hladký průběh vyřízení všech smluvních a peněžních náležitostí k oboustranné spokojenosti.

9. Předání nemovitosti

Úspěšným prodejem nemovitosti naše služby nekončí. Připravíme a pomůžeme vám vyplnit potřebné formuláře, které se týkají nejen předání nemovitosti, ale také přepisu energií.

10. Daňové poradenství

Ověříme, jestli splňujete podmínky pro osvobození od daně z příjmu z prodeje. Pokud budete potřebovat, rádi vám zprostředkujeme služby daňového poradce.

Chcete prodat svou nemovitost?

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.