Stavba RD na pozemku pořízený hypotékou

18.01.2021

Mladý pár si již delší dobu chtěl splnit svůj dlouholetý sen o bydlení v domečku za Prahou. Věděli co chtějí, ale to nejdůležitější je teprve čekalo. Najít správnou stavební firmu, pozemek, ale hlavně banku, u které to celé budou financovat a to s minimálními vlastními zdroji. Pro mnoho bankéřů nejhorší kombinace, pro nás nikoliv.

Nejdůležitější bylo pro mladý pár najít správný pozemek. Prioritou pro ně byla klidná lokalita, ale s dobrou dostupností do Prahy. Když se našel pozemek, který splňoval všechny požadavky a rozpočet, na řadu přišla banka, která měla nákup pozemku za 900.000 Kč financovat. Z vlastních úspor zaplatili rezervační poplatek 30.000 Kč realitní kanceláři a díky dobrému odhadu platila zbytek banka.

Důležitý je najít dobrou stavební firmu

Klienti se museli rozhodnout, které stavební firmě se svěří, na trhu jich je velké množství, ale dobrou pověst nemá každá. Proto firmy, které se díky zajímavým projektům dostaly do užšího výběru, prověřili u lidí, kteří jsou z oboru nebo měli s firmou osobní zkušenost. Chtěli přeci jen dům na klíč a rozpočet 2 miliony. A aby to nebylo málo, samotné banky výstavbu domu na pozemku, který je zatížen hypotékou, bez vlastních prostředků moc nefinancují. Takže další kritériem bylo, aby stavební firma byla schválena (prověřená) i financující bankou. A když už stavební firmu najdete, do toho banku, která to dokáže zafinancovat, je potřeba začít pracovat na projektu, což je minimum toho, co chce banka pro financování. 

Od počítače do vzorového domu

Klienti si nejdříve vybrali dům z pohodlí domova, který odpovídal jejich požadavkům a pak si domluvili schůzku ve vzorovém domě. Prošli ho od podlahy až po střechu, během čehož si nadiktovali svoje požadavky, veškeré změny zanesly do jejich projektu a společně vybrali další zařizovací předměty. Pak už jen vše nechali na stavební firmě - komunikace s úřady, stavebním úřadem, doladit projekt a díky tomu byl finální projekt na světě a klienti mohli jít do banky.

Po roce obíhání už staví

A je to přesně rok, co naši klienti sepsali se stavební firmou smlouvu, vypracovali společně projekt, na základě čehož si klienti vyřídili úvěr a dnes už staví. Pokud se neobjeví žádné komplikace, stěhovat se do nového budou už v létě. A tak klientům děkujeme za sdílení příběhu a přejeme jim, aby jim stavba rostla a brzo se do ní mohli nastěhovat.


Máte dotaz? Zavoláme Vám!