Koupě RD i s negativními záznamy v registrech

29.01.2021

Naší bankéřku Martinu Nykodémovou oslovili klienti s prosbou o pomoc při financování jejich vysněného domu ve středočeském kraji v době, kdy už se to zdálo jako neřešitelný případ, ale vezmeme to od začátku.

Nejdřív našli domek pro celou rodinu...

Klienti, s předjednaným financováním u jedné nejmenované banky, si vybrali krásnou vícegenerační nemovitost ve středočeském kraji, kde chtěli bydlet pohromadě, trávit společně víkendy a utužovat rodinné pouto. Plán na koupi domku za 6,6 milionů měli promyšlený. Chtěli prodat byt a zbytek kupní ceny financovat pomocí úvěru. Úvěr měli předjednaný a tak šli rovnou podepsat rezervační smlouvu.

Šok přišel v bance

Po sepsání rezervační smlouvy a složení rezervační zálohy se klienti objednali do banky na sepsání úvěrové žádosti. Po vyplnění kompletní žádosti jim ale bankéř řekl, že úvěr nedostanou pro negativní záznam v registrech dlužníků. V podstatě jim v bance nabízeli jen najít jiného dlužníka, který by si za ně úvěr vzal na sebe, což nepřipadalo v úvahu, jelikož nikdo takový v okolí nebyl.

Na mě se obrátili v tu dobu, kdy zaplatili rezervační zálohu RK, ale slíbené financování najednou už tak reálné nebylo. Ano, provázelo to spoustu aspektů, které nebyly dle metodiky dané banky akceptovatelné, ale v tomto případě by klienti přišly o poměrně vysokou zaplacenou rezervaci a obraceli se na mě tehdy s brekem, zda by se nenašla přeci jen nějaká cesta." uvádí Martina Nykodémová z YD finance s.r.o.

A cesta se našla

Když už to vypadalo beznadějně, jelikož bankéřka nechtěla rodinu uvrhnout do drahých nebankovních půjček a rodina se pomalu smiřovala, že přijdou o rezervační poplatek, oslovila paní Nykodémová družstvo a celou situaci jim vysvětlila. Tím, že se nejednalo o 100% úvěr, jelikož rodina do koupi dávala peníze z prodaného bytu, družstvo souhlasilo za rodinu dům koupit. Rodina se rázem stala družstevníky, družstvo převzalo závazky plynoucí z rezervační smlouvy a ve spojení s nejmenovanou hypoteční bankou začala na procesu koupi domu usilovně pracovat. Úvěr byl rychle vyřízen, družstvo načerpalo úvěr a za nedlouho se klienti mohli stěhovat.

Klienti už několik měsíců bydlí "ve svém" a jejich poděkování v podobě pozvání, návštěv a pohoštění je pro mě zase nezapomenutelné. Byl to opravdu běh na dlouhou trať, ale každá trať někde končí, a my jsme úspěšně dojeli až do cíle!" pyšní se Martina Nykodémová a dodává: "To, co děláme - dává smysl!"


Moc děkujeme klientům za sdílení jejich příběhu a budeme rádi za další zaslané fotografie. Přejeme družstevníkům, aby se jim v domě dařilo, byli spokojení a užívali si rodinou pohodu. Paní Nykodémové děkujeme za skvělou práci bez níž by tento příběh nemusel dopadnou pro klienty dobře.


Martina Nykodémová
Martina Nykodémová

Máte dotaz? Zavoláme Vám!

Stisknutím tlačítka "Odeslat" vyjadřujete svůj souhlas s tím, že Vás budeme kontaktovat za účelem poradenství ohledně našich produktů. Tento souhlas můžete kdykoliv odvolat.